ПРОГРАММА ПРАЗДНИКА «ГАННЕНСКІ КІРМАШ — 2019»

ПЯТНІЦА, 23 жніўня

ЗЭЛЬВЕНСКАЕ ВАДАСХОВІШЧА

08:00 – 14:00 – “РЫБАЛОВЫ” – адкрыты конкурс аматараў рыбнай лоўлі.

17:00 – 19:00 – “Каляровы рытм” – фестываль фарбаў.

18:00 – 20:00 – “РЫБНЫЯ СМАКІ” – конкурс страў з рыбы (юшка і г.д.).

18:00 – 20:00 – “СПАРТЫЎНЫЯ ЗАБАВЫ” – пляжны валейбол.

19:00 – 20:00 – “ВОДНЫЯ ЗАБАВЫ” – шоу на воднай гладзі (заплыў “на чым папала”).

20:00 – 20:10 – узнагароджанне пераможцаў конкурсаў.

20:10 – 20:30 – “ЗАПРАШАЕМ НА КІРМАШ!” – музычная рэпрыза.

20:30 – 21:00 – “Кірмашовае прывітанне” – выступленне ансамбля “Аколiца”, Латвія.

21:00 – 22:20 – “Кірмашовы мікс” – эстрадны канцэрт з удзелам группы «Мission jupiter», г.Мінск. 22:30 – 01:00 – Лазернае шоу, танцавальны марафон.

РАЁННАЯ БІБЛІЯТЭКА

11:00 – 15:00 – канферэнцыя “Гісторыя Зэльвеншчыны праз падзеі гісторыі Беларусі. Факты, дакументальныя крыніцы”.

СУБОТА, 24 жніўня ЦЭНТРАЛЬНАЯ ПЛЯЦОЎКА – ПЛОШЧА

12:00 – 12:20 – “КІРМАШОВАЕ КОЛА” – тэатралізаванае адкрыццё свята.

12:20 – 13:20 – канцэрт ансамбля “Батька Атаман”, г.Мінск.

13:20 – 14:20 – “Дажынкі” – ушанаванне перадавікоў жніва-2019.

14:20 – 15:20 – цыганскае шоу “Аллюр”, г.Мінск.

15:20 – 15:30 – “КІРМАШОВЫЯ КОНКУРСЫ” – падвядзенне вынікаў конкурсаў: гандлёвых месцаў, кірмашовых падворкаў і інсталяцый, “Падкова”, фігур з саломы.

18:00 – 19:00 – “ВЕСЯЛІСЯ, НЕ ЖУРЫСЯ!” – цыркавая праграма, г. Мінск.

19:00 – 20:00 – Канцэрт з удзелам А.Варанішча, г. Гродна.

20:00 – 21:00 – “КІРМАШОВЫ ПАДАРУНАК” – эстрадная праграма з удзелам шоу-балета “Феерыя”, г. Мінск.

21:00 – 22:00 – эстрадны канцэрт групы “Дразды”, г. Мінск.

22:00 – 00:00 – “БЫВАЙ, КІРМАШ!” – закрыццё свята, фаер-шоу, феерверк.

ВЫСТАВАЧНАЯ ПЛЯЦОЎКА – КАЛЯ КЗЦ “ФЕЕРЫЯ”

12:00 – 18:00 – “КІРМАШОВАЯ МАЗАІКА” – выстава ў гонар Ганненскага кірмаша. ВЫСТАВАЧНАЯ ПЛЯЦОЎКА – КАЛЯ РАЁННАГА ЦЭНТРА КУЛЬТУРЫ І НАРОДНАЙ ТВОРЧАСЦІ

12:00 – 18:00 – “КІРМАШОВЫЯ РЭЧЫ” – выстава антыкварнай мэблі і рэтра-адзення.

РАМЕСНАЯ ПЛЯЦОЎКА – ЦЭНТРАЛЬНЫ СКВЕР

12:15 – 18:00 – “КІРМАШ РАМЁСТВАЎ” – падворкі раённых дамоў рамёстваў, народных майстроў, майстар-класы. МУЗЫЧНА-ЗАБАЎЛЯЛЬНАЯ ПЛЯЦОЎКА – ВУЛІЦА ПЕРАМОГІ

12:15 – 21:00 – “КІРМАШОВЫЯ СУСТРЭЧЫ” – падворкі сельскагаспадарчых арганізацый.

13:00 – 16:00 – “У кірмашовым карагодзе” – выступленне ансамбля “Аколiца” (Латвія) і творчых калектываў Іванаўскага, Пружанскага раёнаў Брэсцкай вобласці, вулічных артыстаў. Гульнёва-забаўляльныя праграмы.

12:15 – 21:00 – “Кірмашовае рандэву” – падарожжа на брычках, павозках.

15:30 – 16:00 – “ЗВІНЯЦЬ ЗВОНЧЫКІ” – конкурс на лепшую павозку.

ГАНДЛЁВАЯ ПЛЯЦОЎКА – ВУЛІЦЫ САВЕЦКАЯ, АКАДЭМІКА ЖЭБРАКА, ПАРКАВАЯ

12:15 – 21:00 – “КІРМАШОВЫЯ ІНСТАЛЯЦЫІ” – падворкі ўстаноў і арганізацый г.п.Зэльва.

12:15 – 00:00 – “КІРМАШОВЫ КУФАР” – гандлёвыя рады, прыватны гандаль.

ДЗІЦЯЧАЯ ПЛЯЦОЎКА – ВУЛІЦА САВЕЦКАЯ

12:15 – 21:00 – “ДЗІЦЯЧЫЯ ЗАБАВЫ” – атракцыёны («Горкі», «Батут» і інш.).

14:00 – 17:00 – “АЛІСА Ў КРАІНЕ ЦУДАЎ” – інтэрактыўны спектакль для дзяцей, анімацыя, г. Мінск.

КОННАЯ ПЛЯЦОЎКА – ПАРКАВАЯ ЗОНА

12:15 – 18:00 – “КІРМАШОВАЯ ГІПІКА” – выстава коней.

12:15 – 21:00 – “КІРМАШОВЫ ШПАЦЫР” – катанне на конях.

16:00 – 17:00 – “ЗАЛАТАЯ ШПОРА” – шоу з удзелам конна-гістарычнага клуба “Залатая шпора”, г. Мінск.

ФУД-КОРТ ПЛЯЦОЎКА – ПАРКАВАЯ ЗОНА

12:00 – 20:00 – “КІРМАШОВЫЯ СМАКІ” – фестываль ежы.

ТАНЦАВАЛЬНАЯ ПЛЯЦОЎКА – ЦЭНТР КУЛЬТУРЫ І НАРОДНАЙ ТВОРЧАСЦІ

00:00 – 04:00 – танцавальнае шоу (цана – 5.00 руб.). СУБОТА – НЯДЗЕЛЯ, 24-25 жніўня

8:00 – 15:00 – другі этап адкрытага чэмпіянату Гродзенскай вобласці па спартыўнай лоўлі рыбы метадам фідэр.

*Арганізатары маюць права ўносіць змяненні ў праграму.

 

 

СПРАВОЧНЫЕ ТЕЛЕФОНЫ:

  • по организации торговли во время праздника: отдел экономики Зельвенского райисполкома, тел. (01564)2 52 15
  • по размещению игровых аттракционов: Чуль Екатерина Александровна,тел. (01564)2 45 31
  • по участию в празднике ремесленников: отдел по развитию народного творчества Зельвенского РЦКиНТ, Шевченко Диана Васильевна тел. (01564)24531, 71002
  • по организации проживания: гостиница «Зельва», тел. (01564)24033; гостиница ООО «ЗельваТурСервис», тел.(01564)25701, +375 29 354 74 25, +375 29 614 49 13
  • Больше информации по организации проживания и питания здесь:

    http://wellnesssc.grodno.by

Давайте сделаем наш праздник ещё ярче и зрелищнее благодаря спонсорским взносам.

Спонсорский счёт на проведение праздника:

ОТДЕЛ ИДЕОЛОГИЧЕСКОЙ РАБОТЫ, КУЛЬТУРЫ И ПО ДЕЛАМ МОЛОДЕЖИ ЗЕЛЬВЕНСКОГО  РАЙОННОГО ИСПОЛНИТЕЛЬНОГО КОМИТЕТА

НАЧАЛЬНИК Романчук Галина Николаевна

ДЕЙСТВУЕТ НА ОСНОВАНИИ ПОЛОЖЕНИЯ

231940 г.п. Зельва, ул. 17 сентября, 29

р/с  BY26 AKBB 3642 5160 0161 4410 0000

БИК АКВВBY21402

ЦБУ 408 ф-л 402 ОАО «АСБ Беларусбанк»

УНН 500010867

ТЕЛ (801564) 24558, 25812

ФАКС (801564) 25423

 

ПОЛОЖЕНИЯ

Организации Зельвенского района

Инструкция Активный покупатель

Инструкция Гаспадыня-Заманиха

Инструкция ДПТ

Инструкция Лучшая кирмашовая площадка

Инструкция Лучшее торговое место

Инструкция Лучший костюмированный коллектив

Руководителю организации

Сельсоветы

Темы подворий

Руководителю сельхозорганизации

Инструкция на лучшую конную повозку

Инструкция Лучшее с-х подворье

Инструкция Гаспадыня-Заманиха

Сельхоз предприятия

Темы подворий

Руководителю сельхозорганизации

Инструкция на лучшую конную повозку

Инструкция Лучшее с-х подворье

Инструкция Композиция или фигуры и соломы

 

 

 

83 просм.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *